4 Miljoen voor arbeidsmarktprojecten MKB-maakindustrie

Dankzij een toezegging van 4 miljoen euro van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) aan Koninklijke Metaalunie kunnen de komende 4 jaar arbeidsmarktprojecten in de MKB-maakindustrie worden ondersteund.

Dankzij een toezegging van 4 miljoen euro  kunnen de komende 4 jaar arbeidsmarktprojecten in de MKB-maakindustrie worden ondersteund.

Metaalunie, de vakbonden FNV, CNV en De Unie, aanpalende organisaties en het opleidingsfonds OOM hebben in de afgelopen jaren een groot aantal methodieken, interventies en werkwijzen ontwikkeld om duurzame inzetbaarheid en een leven lang ontwikkelen in de MKB-maakindustrie te bevorderen. Het is volgens Metaalunie lastig om een goed beeld te krijgen wat de bestaande inspanningen, ontwikkelde middelen en onderliggende kennis oplevert voor de sector.

Aanvalsplan Techniek

Dat geldt ook voor het verder ontwikkelen, toepasbaar maken en bijsturen. Daar gaat met deze ondersteuning van SZW verandering in komen. “Het is een sterk staaltje dat we als hele sector, met alle partijen die er toe doen voor onderwijs en arbeidsmarkt, deze aanvraag hebben gedaan. We gaan hierop 4 jaar samen werken”, aldus Anne Marie Heij, beleidssecretaris onderwijs Metaalunie. “Het heeft alleen betrekking op de MKB-maakindustrie. Vaak werken we samen met andere sectoren, maar dan gelden weer andere karakteristieken. Dat is nu niet het geval.” Onlangs is het Aanvalsplan Techniek gepresenteerd. Er komen nu meer mogelijkheden om daar goed bij aan te sluiten.

Kritische succesfactoren

Met 100% financiering vanuit de Expeditieregeling van SZW worden de diverse, reeds ontwikkelde, interventies en methodieken in pilotprojecten geïmplementeerd bij een selectie van MKB-maakbedrijven. Deze pilots worden gecombineerd met een wetenschappelijk onderzoek door onderzoeksbureau Panteia. Dit onderzoek is erop gericht om de kritische succesfactoren te evalueren en in kaart te brengen. Op basis daarvan worden de interventies en methodieken verder ontwikkeld en beter toepasbaar gemaakt. Zo ontstaat een goede verbinding tussen de ontwikkelde middelen en de werkwijzen in de praktijk. Voorbeelden zijn: loopbaancoaches, leercultuur, inzetbaarheidsmanagement, certificaten en keuzedelen, Metaalunie Academie en werkplekleren.

Heij: “We zien het als een stevige ondersteuning voor onze sector bij de transitie naar de skillsgerichte arbeidsmarkt en het vinden en behouden van voldoende goed technisch opgeleid personeel. Alleen zo kunnen we inzetten op meer draagvlak en scherpere en bredere toepassing in onze sector. En ook voor SZW is er een belang. Dat krijgt meer inzicht op de arbeidsmarkt in wat werkt en wat niet voor onze sector.”

 

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Bedrijf en Economie

Fusie Metaalunie districten West-Brabant en Zeeland

24-02 De fusie is tijdens de ledenvergadering van 20 februari bekrachtigd en per direct ingegaan.…

Bedrijf en Economie

Nieuwe Makers Top 100 is goed voor 102 miljard omzet

14-02 De nieuwe Makers Top 100 is een jaarlijkse rangschikking, die is opgesteld door ABN…

Personeel en Opleiding

Onderzoek naar arbeidstijden in Metaal en Techniek

04-02 Voortdurend veranderingen De sector Metaal en Techniek verandert voortdurend. Niet alleen door technische ontwikkelingen,…

Bedrijf en Economie

EZ wil productiviteitsgroei MKB-maakbedrijven sterker prikkelen

27-01 Metaalunie reageert op een onlangs op de website van ESB gepubliceerd artikel waarin Sandor…

Bedrijf en Economie

METAVAK onthult eerste plannen met focus op inspiratie en innovatie

27-01 Op 7, 8 en 9 oktober opent METAVAK opnieuw zijn deuren om branchegenoten en…

Bedrijf en Economie

Imagocampagne sector metaaltechnologie werpt vruchten af

08-01 Deze groei is het sterkst onder jongeren (16-25 jaar), mede dankzij de campagne op…

Toeleveren

Wie wil de nieuwe RI&E-tool testen?

09-12 Om veilig en gezond te werken, zijn werkgevers wettelijk verplicht te beschikken over een…

Bedrijf en Economie

ZZP’er: zelfstandig, of toch niet?

02-12 Schijnzelfstandigheid betekent dat een zzp’er op papier zelfstandig is, maar in de praktijk een…

Metaalnieuws inBeeld

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek

28/10/2024

Nieuwe lasersnijmachine LVD in drie modulaire designs