Assemblage gereedschap Makita exact op slagen instelbaar

Bij de nieuwste Makita slagschroevendraaiers en slagmoersleutels is het aantal slagen exact in te stellen. De motor stopt vervolgens automatisch als het vooraf ingestelde aantal slagen bereikt is. Een nauwkeurige verbinding is het resultaat.

Dankzij een extra beveiliging stopt de motor ook als het aantal toeren tijdens het werk onverhoopt afneemt, zodat onvolledige verbindingen voorkomen worden. Deze instelbare slagschroevendraaiers en slagmoersleutels werken daarnaast op een speciale accu die voorzien is van elektronica en communiceert met de machine over tankinhoud. De combinatie van deze extra’s resulteert in een hogere nauwkeurigheid en een precies aandraaimoment zoals vereist bij assemblage en productietoepassingen in de industrie.

In de voet van de slagschroevendraaiers BTD044Z, BTD064Z en BTD104Z en slagmoersleutels BTW074Z en BTW104Z zit een display. Daarop kunnen gebruikers eenvoudig het gewenste aantal slagen instellen en ook aflezen. De motor stopt vervolgens automatisch als het aantal slagen bereikt is. Omdat de contactplaat van de machines is voorzien van een ingebouwde chip communicator werken deze slagschroevendraaiers en slagmoersleutels op een speciale accu (BL1430A). De elektronica in deze accu geeft de machine informatie over de tankinhoud. Wanneer de tankinhoud van de accu te laag is, schakelt de machine vanzelf uit. Dit voorkomt dat het toerental van de machine zakt en het aandraaimoment niet bereikt wordt. De accu heeft ook een indicator die constant de tankinhoud van de accu meet. Makita levert de machines standaard zonder accu’s en lader, zodat gebruikers hun eigen aantal machines, laders en accu’s kunnen samenstellen.

Industrie-proof
De machines zijn uitgevoerd met een ergonomische handgreep, maar zonder soft grip vanwege het veelvuldig gebruik van oliën en vetten in de industrie. De kop van de machine is met vier schroeven aan de behuizing bevestigd. Dit maakt de machines steviger en duurzamer en beter in staat om dagelijks een grote hoeveelheid slagen te verwerken. De instelbare slagschroevendraaiers en slagmoersleutels zijn compact en wegen slechts 1,3 kg met accu.

Kleurcodering
Makita heeft de vijf nieuwe modellen voorzien van een kleurcodering die gekoppeld is aan het maximaal aantal Newtonmeter (Nm). Elke verbinding heeft zijn eigen aandraaimoment en op basis daarvan kiest de gebruiker het model dat hij nodig heeft. Blauw staat voor een maximaal aandraaimoment van 35 Nm, wit gaat tot maximaal 65 Nm en rood tot maximaal 95 Nm.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Bedrijf en Economie

Innovatief dashboard helpt mkb-maakbedrijven bij economische, ecologische en sociale productiviteit

17-04 Dit tweejarig traject dat bestond uit vier masterclasses voor 22 mkb-maakbedrijven, heeft geleid tot…

Materialen

Staalmarkt blijft onrustig, maar prijzen lijken stand te houden

17-04 Integendeel: de invoerheffingen op Chinees staal zijn verhoogd tot 145%. Voormalig president Trump benadrukt…

Verspanen

Makino verbindt hightech makers op Semicon Day

17-04 Makino presenteerde zich niet als een leverancier van machines, maar als een partner die…

Verspanen

Efficiënter voorkotteren met wisselplaten met zes snijkanten

16-04 De innovatieve ZN-negatieve wisselplaten hebben een uniek ontwerp met zes snijkanten, waardoor het aantal…

Verspanen

Ponsen breidt voorraad spangereedschappen sterk uit door overname voorraad van Proger

16-04 René Ponsen heeft zich hiermee niet alleen verzekerd van aantrekkelijke handel. “Ik heb mezelf…

Personeel en Opleiding

De mensen van Dumaco maken het verschil

16-04 Het merendeel is actief op de productievloer. Daarnaast houdt een groot aantal ervaren professionals…

Materialen

‘Goede materiaalselectie voorkomt teleurstellingen’

16-04 Ko Buijs geldt als de expert op het gebied van RVS. Vanuit zijn woonplaats…

Toeleveren

Metazet ontwikkelt ijsmachine voor Noordpool-project

16-04 Arctic Reflections wil met behulp van boor- en pompsystemen in de winter zeewater oppompen…

Metaalnieuws inBeeld

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek

28/10/2024

Nieuwe lasersnijmachine LVD in drie modulaire designs