Directeurswissel bij NEVAT

Kees de Schipper is per 1 januari de nieuwe directeur van NEVAT. Hij is de opvolger van Theo Koster, die 8 jaar lang leiding gegeven heeft aan de branchevereniging voor toeleveranciers.

De Schipper komt uit de FME-gelederen (NEVAT is een branchevereniging van FME), waar hij clustermanager gebouwde omgeving is. Koster blijft actief voor FME als teamleider van onder andere de brancheverenigingen VNMI, FMIB en FPT-VIMAG.

De nieuwe directeur is vorige week op de algemene ledenvergadering van NEVAT bij tbp electronics in Dirksland benoemd. Hiermee heeft NEVAT afscheid genomen van een moeizaam jaar dat kostenbesparing onvermijdelijk maakte. Het aantal vaste krachten wordt teruggebracht en veel activiteiten zoals congressen en beurzen zullen voortaan vanuit FME worden ondersteund.

De benoeming van De Schipper valt samen met de nieuwe strategische koers richting 2020 onder de titel ‘Shared Knowledge and Values’. De belangrijkste punten van de vernieuwing zijn:

–          Cross-sectoraal overleg
–          Relevante kennis bij aanpalende brancheverenigingen ontsluiten
–          NEVAT bevordert technologieroadmaps bij leden
–          NEVAT continueert haar professionaliseringsprogramma met kracht
–          Manier van organiseren van beursdeelname

De ledenvergadering heeft ook ingestemd met een intensivering van de relatie met de belangrijkste stakeholders. Dat zijn naast FME Koninklijke Metaalunie en Brainport Industries. Allen hebben samenwerking en reduceren van overlap in activiteiten toegezegd, aldus NEVAT. “Het aangaan van die samenwerkingen en het overleg zal één van de eerste uitdagingen zijn in 2016, op verenigingsniveau, op brancheniveau, op sectorniveau en leden onderling. Kennis delen om uit te blinken is het motto.”

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Personeel en Opleiding

Praktisch opgeleide Gen Z’er wil zekerheid, waardering en duidelijkheid

29-04 De technische sectoren staan aan de vooravond van een groot probleem: een flink deel…

Verbinden

Halo beschermt F1-coureurs dankzij baanbrekende lastechniek

29-04 Het produceren van de halo vormde een grote technische uitdaging omdat deze moest voldoen…

Personeel en Opleiding

Summa helpt techniekstudent zijn passie ontdekken

28-04 Zo ontdekken ze waar hun passie en talent echt ligt, waardoor ze een weloverwogen…

Verbinden

Vrouwelijke pionier in cobotlassen

28-04 Caren Dripke noemt de prijs een waardering voor het hele team van Lorch Schweißtechnik.…

Columns

Vaders

28-04 Deze ondernemers zijn vaak 45 jaar of ouder. Ze staan aan het hoofd van…

Toeleveren

Extra spierballen met één druk op de knop

28-04 Keytec levert precisiecomponenten van metaal en kunststof aan afnemers over de hele wereld. Het…

Bedrijf en Economie

Heras overgenomen door Garda Group

28-04 Garda Group is gevestigd in Noorwegen, Finland, Denemarken, Zweden en Duitsland en heeft ongeveer…

Plaatbewerking

WCW pakt uit met snijtechniek op Demo Days

28-04 De focus van de Demo Day op 6 juni ligt op doen en ervaren.…

Metaalnieuws inBeeld

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek

28/10/2024

Nieuwe lasersnijmachine LVD in drie modulaire designs