Expositie over WO II bij Besten Machinehandel

Ronnie Besten, eigenaar van Besten Machinehandel in het Overijsselse Haarle, heeft een deel van zijn hal tijdelijk vrij gemaakt voor een expositie over de Tweede Wereldoorlog. Een groot deel van de tentoongestelde spullen heeft hij zelf gevonden.

Want Ronnie Besten gaat samen met zijn kameraad Henny Boerdam in zijn vrije tijd graag met de metaaldetector op pad. Op zoek naar mogelijke restanten uit de oorlog. “Het is vooral de spanning of je wat vindt of niet en zo ja, wat het is”, legt Besten de lol van de metaaldetector uit.
Samen hebben de heren een aardige privé-collectie opgebouwd, zowel met vondsten uit Nederland als uit Normandië en Duitsland. “We wilden al langer een expositie inrichten alleen was er nog geen concrete aanleiding toe. Nu dit jaar 70 jaar bevrijding gevierd wordt met zoveel activiteiten, besloten wij om eindelijk onze gekoesterde wens te vervullen.”
In de grote hal van Besten Machines, specialist in de in- en verkoop van conventionele machines voor metaalbewerking en onderhoud, reparatie en keuringen, is de expositie ingericht, in totaal zo’n 200 vierkante meter. Te zien zijn onder meer diverse bodemvondsten als een vliegtuigmotor, een oude Canadese legerjeep en foto’s van Haarle en omgeving in de tijd van de Tweede Wereldoorlog, aangevuld met diverse accessoires als kogels en lege hulzen.
De expositie wordt op vrijdag 3 april feestelijk geopend en is nog te bezoeken tot en met 10 mei. Op 8 mei is er een speciaal optreden van de Canadese Pipers drumband. De openingstijden zijn woensdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 18.00 uur. Entree is 2 euro per persoon.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Bedrijf en Economie

Krachtig herstel binnenlandse markt, export blijft achter

29-04 De verwachtingen voor het bedrijfsresultaat zijn bovendien duidelijk positiever dan een kwartaal eerder. De…

MetaalNieuws Extra IM

Waar je rekening mee moet houden bij het kiezen van een vloer voor je metaalfabriek

29-04 In dit artikel bespreken we de belangrijkste factoren die je moet overwegen bij het…

Personeel en Opleiding

Praktisch opgeleide Gen Z’er wil zekerheid, waardering en duidelijkheid

29-04 De technische sectoren staan aan de vooravond van een groot probleem: een flink deel…

Verbinden

Halo beschermt F1-coureurs dankzij baanbrekende lastechniek

29-04 Het produceren van de halo vormde een grote technische uitdaging omdat deze moest voldoen…

Personeel en Opleiding

Summa helpt techniekstudent zijn passie ontdekken

28-04 Zo ontdekken ze waar hun passie en talent echt ligt, waardoor ze een weloverwogen…

Verbinden

Vrouwelijke pionier in cobotlassen

28-04 Caren Dripke noemt de prijs een waardering voor het hele team van Lorch Schweißtechnik.…

Columns

Vaders

28-04 Deze ondernemers zijn vaak 45 jaar of ouder. Ze staan aan het hoofd van…

Toeleveren

Extra spierballen met één druk op de knop

28-04 Keytec levert precisiecomponenten van metaal en kunststof aan afnemers over de hele wereld. Het…

Metaalnieuws inBeeld

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek

28/10/2024

Nieuwe lasersnijmachine LVD in drie modulaire designs