Humacs Krabbendam grijpt nieuwe kansen
Met de overname van collega-machineleverancier Dymato heeft Humacs Krabbendam niet alleen haar machineportfolio flink uitgebreid. De partner in CNC machines uit Nieuwleusen versterkt hiermee ook haar positie op de aantrekkelijke markt in Zuid-Nederland, waar veel hightech en precisie maakindustrie zit. Bovendien kunnen de Dymato-klanten rekenen op een sterkere serviceorganisatie.
V.l.n.r. Bert Versteeg, Wim Hudepohl en Han Krabbendam. De overname van Dymato was voor hen een buitenkans, die ze met beide handen hebben aangegrepen.
Eigenaren Wim Hudepohl en Han Krabbendam en sales manager Bert Versteeg waren niet per se op zoek naar een uitbreiding van de activiteiten van Humacs Krabbendam. Maar toen Dymato in Veenendaal begin dit jaar onverwacht failliet ging, deed zich een buitenkans voor, die ze met beide handen hebben aangegrepen.
SMEC en Hyundai Wia
Dat had onder meer te meer te maken met ontwikkelingen in Zuid-Korea. Humacs Krabbendam is al jaren importeur van de Koreaanse machinebouwer SMEC, terwijl Dymato’s belangrijkste importeurschap dat van het eveneens Koreaanse Hyundai Wia was. SMEC was al geruime tijd bezig om Hyundai Wia over te nemen, aangezien autofabrikant Hyundai haar machinebouw-tak wil afstoten. Door dit overnameproces – dat inmiddels is afgerond en alleen nog wacht op goedkeuring van de aandeelhouders van Hyundai Wia op 25 april – was het onzeker hoe het met SMEC en Hyundai Wia verder zou gaan op de Nederlandse markt. “Om alles voor te zijn, besloten we Dymato over te nemen uit het faillissement en daarmee een doorstart te maken”, zegt Krabbendam. “Natuurlijk hebben we daarover contact gehad met SMEC. Van hen had het niet gehoeven, het pakket zou uiteindelijk toch wel bij ons terechtkomen. Maar om duidelijkheid te scheppen naar alle gebruikers van de Hyundai Wia machines hebben we de overname toch doorgezet. Want die bood ons ook nieuwe kansen.”
Twee sporen
De afgelopen periode is benut om Dymato te integreren in de organisatie. Daarbij is gekozen voor twee sporen. Dymato wordt als een aparte entiteit binnen de Humacs Krabbendam Group voortgezet. Humacs Krabbendam blijft vanuit de vestiging in Nieuwleusen alle merken voeren, die het al geruime tijd vertegenwoordigt: SMEC draaimachines en freesmachines, Fanuc draadvonk- en freesmachines, Kitamura freesmachines, Nomura DS langdraaimachines en Macro Micro freesmachines. Ook het partnerschap met RoboJob op het gebied van CNC-automatisering wordt voortgezet. Dymato blijft opereren vanuit de vestiging in Veenendaal met als belangrijkste merk Hyundai Wia. Daarnaast wordt ook Okamoto Machine Tool Works vertegenwoordigd, wat een uitstekende aanvulling is op slijpgebied. Ook is met de Turkse fabrikant Etasis Machine Tools een nieuw importeurschap toegevoegd aan het Dymato-portfolio.

Hyundai Wia is voor de Humacs Krabbendam Group een geweldige aanvulling op SMEC. Het Hyundai Wia portfolio is groter en omvat ook draaifreescombinaties.
Draaifreescombinaties
Bert Versteeg noemt Hyundai Wia een geweldige aanvulling op SMEC. “De kwaliteit van de machines is vergelijkbaar, maar het Hyundai Wia portfolio is groter. Qua machines met blokgeleidingen is SMEC zeker zo uitgebreid maar Hyundai Wia heeft een pré bij de lineair geleide en meer complexe machines. We kunnen nu ook draaifreescombinaties aanbieden. Ook op freesgebied hebben ze een uitgebreider assortiment.”
Dymato heeft sinds haar oprichting vele honderden CNC machines geïnstalleerd bij zo’n 130 verschillende klanten. Een flink deel daarvan is gevestigd in het zuiden van het land. “In deze regio met veel hightech maakindustrie beschikken we nu ook over een stevige basis om op voort te borduren. We zitten al sterk in de hightech en precisie verspaning met bijvoorbeeld onze Fanuc Robodrill en zien veel potentie in Okamoto, een topfabrikant op het gebied van slijpen.”
Focus op service
Bovendien voegt de nieuwe eigenaar van Dymato echt wat toe op het gebied van service. Waar Dymato voorheen voor installatie, service en opleiding externe partijen inhuurde, beschikt Humacs Krabbendam over eigen servicemonteurs. “Service first is vanaf de oprichting ons uitgangspunt geweest”, aldus Wim Hudepohl. “Problemen oplossen en klanten ontzorgen staat bij ons bovenaan. Daarvoor hebben we 15 eigen servicemonteurs in dienst. Die zullen ook de klanten van Dymato volledig ondersteunen.”
Presentatie op METAVAK
De vestiging Veenendaal krijgt de komende maanden weer een volwaardige functie. De showroom wordt opnieuw ingericht voor demo’s en testen. Er zullen nieuwe medewerkers aangenomen worden voor verkoop, planning en magazijnbeheer. De combinatie Humacs Krabbendam – Dymato zal zich voor het eerst aan het grote publiek presenteren tijdens de vakbeurs METAVAK in Gorinchem in oktober. Daar zijn twee stands geboekt, met de ruggen tegen elkaar.

Etasis produceert verticale bewerkingscentra, dubbel koloms bewerkingscentra, 5-assers en CNC draaibanken. Deze portaalmachine is door Dymato verkocht aan een Nederlandse klant.
Dealerschap Etasis
De aanvragen door Dymato klanten voor service en onderdelen trekken per week aan. Ook is er al een eerste machine verkocht. Geen Hyundai Wia machine maar een portaalmachine van de Turkse fabrikant Etasis. Dit is een nieuwe vertegenwoordiging. Etasis is producent van verticale bewerkingscentra, dubbel koloms bewerkingscentra, 5-assers en CNC draaibanken. “Het zijn geen machines met nauwkeurigheden tot op de laatste µm, maar wel machines met een uitstekende prijs/kwaliteit verhouding”, zegt Bert Versteeg. “De toevoeging van Etasis aan ons pakket draagt ertoe bij dat we de verspanende markt kunnen voorzien van instap machines tot en met high-end machines.”