Investering in elektromobiliteit

Thyssenkrupp Steel heeft een nieuwe gloei- en isolatielijn op de locatie Bochum in gebruik genomen. De energiezuinige fabriek maakt de productie van tot 0,2 mm dunne elektroplaten met bijzonder homogene mechanische en magnetische eigenschappen mogelijk.

De nieuwe lijn maakt de productie van tot 0,2 mm dunne elektroplaten met bijzonder homogene mechanische en magnetische eigenschappen mogelijk.

Ze zijn speciaal ontworpen om te voldoen aan de eisen van zeer efficiënte motoren die voornamelijk in elektrische voertuigen worden gebruikt. De walsinstallatie stroomopwaarts van de gloei- en isolatielijn, een dubbele omkeerstand die op basis van de nieuwste technologie is geïnstalleerd, is al voltooid. De twee nieuwe eenheden worden aangevuld met een nieuwe elektroband inspectielijn en een afwerkingslijn, waarvoor de bestelling nu is geplaatst, om de afgewerkte platen te snijden en aan te passen aan de wensen van de klant. De afwerkingslijn moet in 2026 in gebruik worden genomen.

Een woordvoerder van de raad van bestuur van thyssenkrupp Steel zegt: ‘Met de ingebruikname van de gloei- en isolatielijn zetten we een belangrijke stap richting de toekomst: ons doel is om koploper te zijn op het gebied van technologie en kwaliteit, met name als het gaat om veeleisende premium staalsoorten. We hebben ongeveer 300 miljoen euro geïnvesteerd in onze locatie in Bochum om onze positie in staalsoorten voor elektrische mobiliteit en hoogvaste meerfasenstaalsoorten te versterken en uit te breiden.”
De nieuwe gloei- en isolatielijn zal in staat zijn om meer dan 200.000 metrische tonnen niet-korrelgeoriënteerd elektrisch staal per jaar te produceren.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Materialen

Platen voor robuuste brandstofcellen

03-02 Het vervoeren van zware goederen, met name per vrachtwagen, draagt aanzienlijk bij aan de…

Materialen

Lichtere vrachtwagenwielen van CO2-arm staal

10-10 Voor de verbeterde CO2-balans van het wiel voor Accuride worden verschillende parameters geoptimaliseerd op…

Metaalnieuws inBeeld

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek

28/10/2024

Nieuwe lasersnijmachine LVD in drie modulaire designs