Technologische industrie optimistisch, kostenbeheersing blijft noodzaak

De technologische industrie heeft het afgelopen jaar 4½% omzetgroei geboekt. De bedrijven verwachten dat die groei dit jaar (5%) en volgend jaar (6%) doorzet. Dat blijkt uit de FME Conjunctuurenquête voorjaar 2015.

Uit de enquête wordt duidelijk dat veel bedrijven een gezonde uitgangspositie hebben om de uitdagingen aan te gaan die de transitie naar Smart Industry met zich meebrengt. “De technologische industrie staat voor een grote opgave”, zegt FME-voorzitter Ineke Dezentjé Hamming. “Smart Industry – de combinatie van nieuwe productietechnologieën en verdere integratie van ict in het proces van ontwerpen, fabriceren en distribueren – gaat de industrie de komende jaren radicaal veranderen. Daar moeten industriële bedrijven zich nu op voorbereiden. Om de wereldwijde concurrentie ook straks het hoofd te kunnen bieden, moeten de Nederlandse technologische bedrijven niet alleen innovatief blijven, maar ook de kosten binnen de perken houden.”
De FME Conjunctuurenquête bevatte niet alleen goed nieuws. Bijna een derde van de bedrijven in de technologische industrie had in 2014 te maken met krimpende omzet. Dat gold vooral bedrijven met 50 tot 100 medewerkers.
De toenemende wereldwijde concurrentie zorgt voor verschuiving van de belangrijkste groeibelemmeringen. Scoorde in voorgaande jaren ‘vraaguitval’ zeer hoog (56% ) als groeibelemmering, nu is dat teruggelopen naar 44%. Personeelskosten (36%) en ‘ oplopende inkoopprijzen’ (31%) worden door steeds meer bedrijven als belangrijke groeibelemmering ervaren.

Lees hier de FME Conjunctuurenquete

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Bedrijf en Economie

Innovatief dashboard helpt mkb-maakbedrijven bij economische, ecologische en sociale productiviteit

17-04 Dit tweejarig traject dat bestond uit vier masterclasses voor 22 mkb-maakbedrijven, heeft geleid tot…

Materialen

Staalmarkt blijft onrustig, maar prijzen lijken stand te houden

17-04 Integendeel: de invoerheffingen op Chinees staal zijn verhoogd tot 145%. Voormalig president Trump benadrukt…

Verspanen

Makino verbindt hightech makers op Semicon Day

17-04 Makino presenteerde zich niet als een leverancier van machines, maar als een partner die…

Verspanen

Efficiënter voorkotteren met wisselplaten met zes snijkanten

16-04 De innovatieve ZN-negatieve wisselplaten hebben een uniek ontwerp met zes snijkanten, waardoor het aantal…

Verspanen

Ponsen breidt voorraad spangereedschappen sterk uit door overname voorraad van Proger

16-04 René Ponsen heeft zich hiermee niet alleen verzekerd van aantrekkelijke handel. “Ik heb mezelf…

Personeel en Opleiding

De mensen van Dumaco maken het verschil

16-04 Het merendeel is actief op de productievloer. Daarnaast houdt een groot aantal ervaren professionals…

Materialen

‘Goede materiaalselectie voorkomt teleurstellingen’

16-04 Ko Buijs geldt als de expert op het gebied van RVS. Vanuit zijn woonplaats…

Toeleveren

Metazet ontwikkelt ijsmachine voor Noordpool-project

16-04 Arctic Reflections wil met behulp van boor- en pompsystemen in de winter zeewater oppompen…

Metaalnieuws inBeeld

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek

28/10/2024

Nieuwe lasersnijmachine LVD in drie modulaire designs